Evitron - obróbka metali oraz produkcja wtryskowa » Magnesy do napędów

PL EN DE

Slide background locking system

Locking System

Speed sensor

sliding roofs

Sliding Roof

window crank

Window Crank

seat adjust

Seat Adjustment

beam adjust

Beam Adjustment

cam shaft

Can Shaft Sensor

Produkcja

magnesów
polimerowych

Oferta

Magnesy do napędów

Wykorzystanie magnesów polimerowych w silnikach i generatorach jest prawdopodobnie największym obszarem zastosowań dla tych materiałów. Wtryskiwane magnesy polimerowe są najczęściej stosowane w silnikach bezszczotkowych DC oraz silnikach krokowych tzw. szponowych.

Silniki bezszczotkowe DC to urządzenia składające się z wirnika z magnesami stałymi oraz stojana z uzwojeniami. Moment obrotowy powstaje w wyniku oddziaływania pól magnetycznych. W takich konstrukcjach rolą magnesów polimerowych jest zwiększenie momentu obrotowego. Silniki bezszczotkowe DC są wykorzystywane m.in. w samochodach, sprzęcie medycznym, elektronice użytkowej, domowym AGD i automatyce przemysłowej.

Silniki krokowe, tzw. szponowe, to powszechnie stosowne elementy układów napędowych. W zakresie kompatybilności elektromagnetycznej mają znaczną przewagę nad silnikami prądu stałego. Ich popularność wynika również ze stosunkowo niskiego kosztu i dobrych parametrów użytkowych. Dzięki możliwości precyzyjnego pozycjonowania ruchem silniki krokowe są popularne w takich dziedzinach, jak automatyka czy robotyka, ale również w przedmiotach codziennego użytku – czytnikach CD/DVD i głowicach drukarek.

Zobacz naszą ofertę magnesów do zastosowań w napędach

© 2018 - Evitron. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt graficzny: Studio graficzne AM. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

error
Follow by LinkedIn
Follow by YouTube
Follow by Facebook