change language Pl En De

Home > Spektrum usług

Spektrum usług

Nasza oferta

Przedmiotem naszej działalności jest wiele różnych dziedzin technologicznych. Jako dostawca w pełni kompleksowych rozwiązań dla przemysłu od pomysłu do gotowego wyrobu chcielibyśmy zapoznać Państwa z naszą ofertą.

 
production_of_polymer.jpg
small_illus_06.jpg
small_illus_09.jpg
small_illus_10.jpg

Produkcja magnesów wiązanych polimerami

Główną dziedziną naszej działalności jest produkcja magnesów wiązanych polimerami (PBMs). Zajmujemy się wszystkimi fazami tworzenia tego produktu, począwszy od opracowania projektu do produkcji seryjnej. Magnesy, które wytwarzamy, kontrolują oraz napędzają ruch obrotowy oraz liniowy w urządzeniach codziennego użytku. Nasze produkty można znaleźć w takich zastosowaniach jak automatyka, motoryzacja, elektronarzędzia oraz AGD. 

Produkcja wtryskowa elementów z tworzyw sztucznych

Nasza firma oferuje usługi produkcyjne na nowoczesnych, jedno- oraz dwukomponentowych wtryskarkach renomowanych firm o sile zamykania od 25 do 80 ton oraz posiada niezbędne urządzenia pomocnicze w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Specjalizujemy się w szczególności w technologii wtrysku dwukomponentowego oraz obtrysku z zastosowaniem techniki "insert molding".

Produkcja termoplastycznych mieszanek magnetycznych do wtrysku

Mieszanki magnetyczne składają się z dwóch głównych komponentow: proszku magnetycznego (ferryty magnetycznie twarde / związki ziem rzadkich) oraz termoplastycznej matrycy polimerowej (PA6, PA12, PPS). Produkowane są poprzez wymieszanie napełniacza w stopionej matrycy a następnie zgranulowanie mieszanki do formy nadającej się do produkcji wtryskowej.  

Symulacje magnetyczne

Symulacje magnetyczne metodą FEM wykorzysywane są w opracowywaniu magnesów polimerowych w wielu zadaniach, jak np. symulowaniu pola magnetycznego w formach wtryskowych, obliczaniu pola cewek magnetycznych oraz optymalizacji stanowisk pomiarowych. Wykorzystywane są zarówno statyczne jak również zależne od czasu obliczenia. W przypadku wielobiegunowych magnesów często spotykany jest skomplikowany rozkład pola magnetycznego wewnątrz magnesu co wymaga specjalnych metod symulacji. 

  
Wytwarzanie form wtryskowych

Formy wtryskowe do produkcji elementów z tworzyw sztucznych

Formy wtryskowe do produkcji magnesów polimerowych

Nasza narzędziownia dedykowana jest zarówno do wytwarzania narzędzi prototypowych jak również do form wtryskowych do produkcji seryjnej. Praca w naszym zapleczu konstrukcyjno narzędziowym wykonywana jest na najwyższym poziomie generując rozwiązania spełniające najwyższe wymagania w szczególności dotyczące tolerancji wykonania jak również trwałości produktów.   

Jako produkt końcowy w dziedzinie magnesów polimerowych możemy zaoferować nie tylko same magnesy produkowane w naszym zakładzie lecz również formy wtryskowe ze zintegrowanym polem magnetycznym do produkcji tychże magnesów. W takim przypadku zapewniamy naszym klientom odpowiednie przeszkolenie dzięki czemu mogą oni wdrożyć produkcję seryjną magnesów wykorzystując własne wtryskarki. Naszym klientom zapewniamy również dostawy mieszanek magnetycznych. 

© Copyright Evitron 2013 / powered by C5 / design by deep line